پسته اکبری

پسته اکبری

پسته اکبری

پسته اکبری یکی از ارقام مهم و بهترین در میان بقیه پسته ها به شمار میرود. صحراداران شهرستان انار یکی بزرگ ترین تولید کننده های پـسته اکبری هستند.

معروفیت پسته اکبری زبان زد همه مردم است

از تاریخچه پسته اکـبری بیشتر بدانید:

از مهمترین نوع پسته می‌توان به پسته «اکبری» اشاره کرد، پسته ای که به علت داشتن مغز بلند و کشیده و درشت خود در بازار جهانی به super long pistachio معروف است، این پـسته از مهم‌ترین ارقام پسته در زمینه تجارت می‌باشد و تنها تولیدکننده عمده این گونه پسته ایران است و بیشتر در شهرستان‌های  انار ، رفسنجان و نی ریز برداشت می‌شود.

در زمان‌های قدیم در شهر انار اکبر آقایی بود. این اکبر آقا روزها پیوندهای مختلف را به درختان پیوند می‌زد و حاصل این پیوندها شد پسته خوش قد بالایی شهره خاص و عام.

پسته‌ای که بعدها نام آن را اکـبری گذاشتند و این نام برگرفته از پدیدآورنده‌اش آقای اکبر تاج‌آبادی است. از آن روزبه بعد مردم انار پـسته کله قوچی و پـسته فندقی را رها کردند و شروع گردند به پیوند زدن پـسته اکــبری و این پسته جهانی شد. در حال حاضر شهر انار ۳۵ هزار هکتار صحرا دارد؛ و هر هکتار ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ کیلوگرم بار می‌دهد.
پسته اکـبری به همین راحتی‌ها هم به ثمر نمی‌رسد. دست‌های بسیار به کار گرفته می‌شوند. کارگران فصلی و دائمی از شهرهای مختلف به انار می‌آیند. پسته‌ای که با این‌همه رنج زحمت عشق به بار می‌نشیند.

پسته  اکـبری شهر انار پسته ای پربارتر ،مرغوب تر و باکیفیت تری است.

اکثر پسته اکـبری انار برای صادرات به کشور های اروپایی و آسیا مورد استفاده قرار میگیرد

ما صحرادارانی که پـسته های اکـبری را تولید میکنند برای شما معرفی میکنیم تا شما در صورت تمایل از اونها پسته خودتون رو مستقیم خرید کنید.

برای خرید جعبه هدیه (پـسته اکبری) اینجا کلیک کنید.

صحراداران در اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *